Ειδικές εξετάσεις για σκοπούς αναγνώρισης ισοτιμίας και αντιστοιχίας τίτλων σπουδών Οδοντιατρικής που προέρχονται από χώρες που δεν είναι μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης

Το Κυπριακό Συμβούλιο Αναγνώρισης Τίτλων Σπουδών (ΚΥ.Σ.Α.Τ.Σ.) ανακοινώνει ότι το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου, στα πλαίσια Πρωτοκόλλου Συνεργασίας με το ΚΥ.Σ.Α.Τ.Σ., διοργανώνει γραπτές εξετάσεις για σκοπούς αναγνώρισης ισοτιμίας και αντιστοιχίας των πιο πάνω τίτλων σπουδών.

Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν στις εγκαταστάσεις της Οδοντιατρικής Σχολής του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου, Διογένους 6, 2404 Έγκωμη, Λευκωσία, με το εξής πρόγραμμα:

Τρίτη 7.3.2023
11:00, Οδοντική χειρουργική

Τετάρτη 8.3.2023
11:00, Ακίνητη προσθετική

Οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν στα Ελληνικά και Αγγλικά.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποταθούν στο Τμήμα Οδοντιατρικής του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου στο τηλ.: 22559620.